17
октябрь
2025
Қазақ тілі мен ағылшын тілі мұғалімдерінің апталығы
2025-2026 оқу жылында қазақ тілі мен ағылшын тілі мұғалімдерінің апталығы туралы анықтама.
Пәндік апталық тақырыбы:Оқушылардыңбілім сапасын көтеру үшін оқытудың белсенді әдіс- тәсілдерін қолдану.
Мақсаты: ашық сабақтарды өткізу арқылы мұғалімнің кәсіби шеберлігін жүзеге асыру.
Міндеттері: 1. Преподавателидің шығармашылық өсуін қадағалау
2. Преподавателидің тәжірибесін жалпылау
Мерзімі: 13.10-17.10.2024ж
13.10-17.10.2025жыл
аралығында қазақ тілі мен ағылшын тілі
пәні апталығының жоспары
№ | Өткізілетін күні | Ашық сабақтар, тақырыбы, сыныбы | Мұғалімнің аты-жөні | сыныбы | Уақыты, Сабақ реті | Кабинет |
| 1 | 14.10 | «Communication and tehnology» | Толеухан А | 7 «Ә» | 2 сабақ | 310 |
| 2 | 14.10 | Шегіртке мен құмырсқа | Жиенбаева ЖБ | 4 «Б» | 5 сабақ | 126 |
| 3 | 15.10 | «Жаман жолдас» | Адылханова А.А. | 4 «А» | 1 сабақ | 309 |
| 4 | 16.10 | «М.Мақатаев –ақиық ақын» | Жигитекова А.Е. | 6 «Б» | 5 сабақ | 309 |
2025 жылдың 13.10-17.10 аралығында Қазақ тілі мен әдебиеті апталығы өтті. Апталық барысында қазақ тілі мен әдебиеті, ағылшын тілі мұғалімдері жоспарға сай ашық сабақтар көрсетті.
15 октябрьда қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі, Адылханова А.А., 4«А» сыныбында «Жаман жолдас» тақырыбында ашық сабақ өткізді. Мұғалім сабақты жаңартылған бағдарламасы бойынша өткізді. Мұғалім сабақта тақырыпқа байланысты көрнекілік құралдар мен дидактикалық материалдарды, ЖИ, «Classroom» платформаларын қолдана отырып, АКТ-ны тиімді пайдалана білді. Сабақтың басы «Адал Азамат» тақырыбындағы мақал- мәтелдерден басталды. «Сағаттың тілімен» стратегиясы арқылы домтапсырмасы тексерілді. Сабақта Classroom платформасының «Бағдаршам» әдісі бағалауға, ЖИ бойынша Ыбырай аавгустдың бейнесін сөйлету, «Жұмбақ», «Lerningapps», «Каспий теңізіндегі балықтар» әдістерін тиімді пайдалана білді. Оқушылар қазақ тілінде төл дыбыстарды еркін айтады. Тапсырмалар оқушылардың деңгейіне сай құрылған. Аталған әдістер арқылы жеке, жұпта, топта тапсырмалар орындалып, оқушылар сабаққа белсене қатысты. Әр тапсырманы оқушылар өздері бағалап отырды. «Жаман жолдас» мәтіні бойынша кішігірім қойылым көрсетті. Балалар тек қазақша жауап беріп, өз білімдерін көрсете білді. Миға шабуыл, Кір жаятын жіп, Венн диаграммасы, Постер. ЖИ, Worrall программа.
14 октябрьда 4 «Б» сыныбында қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі, Жиенбаева Ж.Б., «Шегіртке ен құмырсща тақырыбында ашық сабақ өткізді. Мұғалім сабаққа әдіс- тәсілдерді оқушылардың деңгейіне, жас ерекшелігін ескеріп іріктеп алған. Оқушылар сабаққа белсене қатысып, әр берілген тапсырманы қызығушылықпен орындады. Сабақта «Кір жаятын жіп», «Ой қозғау», «Венн диаграммасы», «Постер», ЖИ, Wordwall платформасын сабақтың әр кезеңінде тиімді пайдаланды. Бейнежазба, аудиожазба материалдарын кеңінен қолданды. Әр тапсырмадан соң қалыптастырушы бағалау үдерісі жүріп отырды. Жаңартылған бағдарлама бойынша әртүрлі әдіс – тәсілдерді тиімді пайдаланды. Мұғалім сабақтың мақсатына жетті.
16 октябрьда 6«Б» сыныбында қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі Жигитекова А.Е, «М.Мақатаев –ақиық ақын» тақырыбында ашық сабақ көрсетті. Мұғалім сабаққа жақсы дайындалған. Көрнекілік құралдары оқушылардың жас ерекшелігіне және деңгейлеріне сай әзірленген. Оқушылар сабаққа түгел, белсене қатысып отырды. Мұғалім сабағында сұрақ-жауап, постер, сөздерді сәйкестендіру, сергіту сәті «Асық» әнін, бейнефильм, «Миға шабуыл», «Ойлан тап», «Толық адам» әдістерін қолданды. Әр тапсырмадан соң қалыптастырушы бағалау үдерісі жүріп отырды. Сергіту сәті сабақтың тақырыбына сай іріктеліп алынған. Жаңартылған бағдарлама бойынша әртүрлі әдіс – тәсілдерді тиімді пайдаланды. Оқушылардың қызығушылығын арттыратын әртүрлі ойындарда болды.
18 октябрьда ағылшын тілі мұғалімі Толеухан А , 7 «Ә» сыныбында «Communication and tehnology» тақырыбында ашық сабақ көрсетті. Сабақ жүйелі, ойластырып құрылған. Үй тапсырмасын тексеруге ЖИ, Wordwall платформасын сұрақ жауап барысында тиімді қолдана білді. Power point презентациясын пайдалану арқылы сергіту жасатты. Сабақ барысында жекеше, жұптық, топтық жұмыс түрлерімен дидактикалық материалдарды жас ерекшелігіне сай қолданды. Оқушылардың лексикалық және грамматикалық тақырыптарды жақсы деңгейде меңгергендігін көрдік. Балалар мұғалімді түсінеді, тапсырмаларды орындай алды. Мұғалім сабақтың мақсатына жетті.
Апталықтың бекітілген жұмыс жоспарындағы барлық іс-шаралар мазмұнды, мағыналы, сапалы өткізілді.



